تبلیغات
شوق دیدار...
شوق دیدار...
نذر لبخند تو می خندیم،نذر لبخند تو می میریم،نذر لبخند تو میگرییم،فقط برای تو... 
قالب وبلاگ
بیانات رهبر انقلاب در دیدار شركت‌كنندگان در ششمین همایش ملی نخبگان جوان
خداى متعال یك فرصتى را به شما داده، خوشبختانه توفیق هم پیدا كرده‌اید كه از این فرصت تا اینجا استفاده كنید و جزو مجموعه‌ى نخبگان واقع شوید؛ این مبارك است بر شما؛ لیكن این استعداد، این توانائى، این فعلیتى كه تا امروز پیدا كرده‌اید، ورود در یك راه است، آغاز یك راه است، پایان یك راه نیست؛ این را باید همه‌ى نخبگان عزیز جوان ما در نظر داشته باشند.


ما قانع نیستیم، شما هم قانع نباشید به این كه جوانِ بااستعدادِ برجسته‌ى ما توانست در یك بخشى، در یك آزمون بزرگى، نخبگى خودش را نشان بدهد؛ به این مقدار، نه من قانعم، نه شما قانع باشید. توقع من و توقع شما باید این باشد كه این بذرِ به‌ثمرنشسته تبدیل شود به یك نهال برومند، و تبدیل شود به یك شجره‌ى طیبه‌اى كه «تؤتى اكلها كلّ حین باذن ربّها»
 
 درخت ثمربخشى شوید كه در همه‌ى زمانها، در همه‌ى موقعیتها، بتوانید میوه‌ى شیرین خودتان را به كام این كشور، این ملت، این تاریخ و در نهایت به كام بشریت بچشانید؛ این باید هدف باشد.
 فتح‌الفتوح انقلاب اسلامى، تربیت این جوانهاست.
 
 پیشرفت واقعى این است كه جوانهاى ما، نخبگان ما نسبت به آینده احساس مسئولیت كنند؛ براى خودشان دیدگاه تعریف كنند؛ براى كشور آینده‌اى را تصویر كنند و مجسم كنند و احساس كنند و این احساس را اظهار كنند؛ كه آماده‌اند براى رسیدن به این آینده، تلاش كنند.
 
 هم شما در آغاز یك راهید، هم كشور در آغاز یك راه است. ببینید، ما به خاطر خباثت و سستى و استبداد و وابستگى حكومتهاى گوناگونى كه در طول دورانهاى اخیر داشتیم، از قافله‌ى علمى جهان عقبیم. تقریباً شاید بشود گفت سه قرن، ما عقبیم. ما غفلت كردیم.
 
 ما لازم داریم كه در زمینه‌ى علوم انسانى - كه امروز یك نیاز بسیار اساسى كشور ماست - به تازه‌ها، برجستگى‌ها و نوآورى‌ها دست پیدا كنیم؛ این كلید اساسى پیشرفت نهائى و بنیادى و ریشه‌دار كشور است. 

  

[ چهارشنبه 19 مهر 1391 ] [ 03:51 ب.ظ ] [ انجمن اسلامی دبیرستان علامه امینی ] [ لبیک یا خامنه ای ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نظر سنجی
به نظر شما مشکل بزرگ جوانان و نوجوانان امروز چیست؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب